Home » Спортен свят

Невероятната Барселона покори Европа за четвърти път

Submitted by
barca

Отборът на Барселона е новият носител на трофея в Шампионската лига, след като изнесе истинска футболна лекция на своя съперник Манчестър Юнайтед на финала на стадион “Уембли”, побеждавайки го с 3:1. “Каталунците” доминираха почти през целия мач и само великолепните спасявания на Едвин ван дер Сар на вратата на “червените дяволи”, попречиха резултатът да бъде доста по-впечатляващ в полза на испанския тим.

Така Барса заслужено прибави четвъртия си трофей от най-престижния клубен турнир във футбола в своята витрина.

Педро Родригес откри резултата в срещата в 27-ата минута, но Уейн Рууни възстанови равенството в 34-ата минута. След това обаче Лионел Меси в 54-ата и Давид Вийя в 69-ата минута подпечатаха успеха на Барса в мача. Българинът Димитър Бербатов пък въобще не попадна в групата за своя тим.